top of page

Evlenecek çiftlere öneriler

Gelin damat adaylarına önerilerimiz.


1.Eminim ki evlilik planı yapan çiftler,  bir çok sefer düğün organizasyonunda yer almıştır. Nikah masasındaki o en heyecanlı soru, şahitler, gelin ve damat'ın heyecan içinde evet demeleri, ilk dans, pasta kesimi , sayısız kıymetli misafir ve tarif edilemez güzellikteki düğün atmosferi. Bu harika anıların fotoğraf ile belgelenmesi, harika değil mi ? Düğünden sonra bu güzel atmosferde yaşanan anıların fotoğraflarda yer alabilmesi ne kadar da güzeldir.


2.Düğün yapacak çiftler kesinlikle çok şanslılar;  Düğün kıyafetlerinden tutun' da düğün mekanına, aksesuarlara  ve hatta balayı  yapacağınız otele kadar bir çok seçeneği internetten fotoğrafları ile inceleyebiliyorlar , bu elbette düğün fotoğrafları için de geçerli,  ve düğün fotoğrafçınızı seçerken de bu şekilde bir ön değerlendirme yapabilirsiniz.


3.Düğün  fotoğraflarında  ne olmalı ?  Hüzün, neşe, tebessüm, heyecan, mutluluk, sizin organizasyonunuz için bir araya gelen yüzlerce sevilen kıymetli misafir, sizce hangisi ? belki biri belki de hepsi, bunun cevabını yazılı yada sözlü olarak  vermeyin, Düğün fotoğrafçılarının fotoğraflarını çalışmalarını inceleyerek ve çalışmalarını beğendiğiniz fotoğrafçılar ile bir araya gelerek bulmaya çalışın,  

4.Eğer fotoğrafçınız düğün yapacağınız şehirde ise bu bir avantaj, siz düğün hazırlıklarınıza devam ederken, fırsat buldukça bir çok kez bir araya gelebilirsiniz.  Düğün öncesi heyecanınızı fotoğrafçınız ile paylaşabilirsiniz ve çekim programınızı tekrar tekrar gözden geçirmiş olursunuz. Eğer fotoğrafçınız bir başka şehirden geliyorsa ve bulunduğunuz şehir'e yabancıysa, şöyle bir dezavantajı olabilir,fotoğraf çekimi yapılacak mekan,zaman,güneş,yol gibi durumlar için zorlanabilir, bu sebeple çekimin yapılacağı tarihten, önce gelip keşif yapması gerekebilir. 

5.Fotoğrafçınız ile mutlaka çekim programı yapın;  Mutlaka bir çekim programınız olmalı, planlı ve programlı bir çalışma her zaman iyidir. Ancak sürprizlere de açık olmakta fayda var bu olumlu veya olumsuz yönde olabilir, örneğin çekim yapılacak mekana giderken yollar kapalı olabilir ? bu durumda programınıza bakarak zaman kaybetmeden bir diğer noktaya gidebilirsiniz , veya çekim yaptığınız mekanda hayranı olduğunuz bir sinema yıldızı da olabilir ? Sizin en mutlu gününüz, hiç kimse bir gelinin ricasını kırmaz onunla fotoğraf çekilebilirsiniz.

6.Geçmişte bir çekimimden sonra, profilime şöyle bir yazı yazmıştım, " Her düğün çekimim, berabere biten çok gollü derbi maçı gibi, golü atanda yiyende aynı aslında her çekim berabere ve sadece fotoğraf galip."  Çekimler yorucu olabilir, hem fotoğrafçı için hem gelin damat için, portatif bir sandalye rahat ayakkabılar gelin ve damada çekimlerde yardımcı olabilecek yakın arkadaşlar olması iyidir , eğer imkanınız var ise  düğünden önce veya düğünden sonra da fotoğraf çekimi yapılabilir, bu sayede yorgunluğun ardından direkt düğüne gitmek zorunda kalmayarak dinlenebilirsiniz.

7.Fotoğraflarınızı mutlaka tab ettirin,yaşanılan güzel anıları fotoğraflarla belgelemek için sadece bilgisayarınız da saklamayıp mutlaka tab ettirin, size özel güzel bir albüm yaptırabilirsiniz.

0 views0 comments

Comments


bottom of page